Kurs masażu stopami Padanghata
Nauczyciel: Ahmed Hassan
Masaż Padanghata
Masaż stopami Padanghata, będący rodzaj masażu ajurwedyjskiego, należy do najdokładniejszych i najmocniejszych tego typu zabiegów. Tradycja wykonywania masażu stopami ma już ponad 3000 lat, a narodziła się w Indiach, wśród wojowników z Kerali, dlatego nazywa się go również masażem kalaryjskim.
Kalaryjski masaż stopami ma wielowiekową historię. Kerala, od której wziął swoją nazwę, jest jednym ze stanów w zachodnich Indiach. To właśnie tam dawno temu narodziła się sztuka walki Kalarippajattu. Jednym z jej mistrzów miał być buddyjski mnich Bodhidharma, który, dzięki swojej wędrówce, rozpropagował ją niemal w całych Indiach, docierając później nawet do słynnego chińskiego Shaolin. Zmęczeni adepci Kalarippajattu, aby ulżyć swojemu ciału po wymagających potyczkach, poddawali je masażowi stopami. Pozwalał on im nie tylko na utrzymanie dobrej kondycji, ale i zregenerowanie organizmu po ciężkim wysiłku.
Wykonywany w dzisiejszych czasach masaż kalaryjski Padanghata ma też w sobie elementy tradycji japońskiej i tajskiej, stanowi połączenie nie tylko sztuk walki, ale i jogi i tradycyjnego tańca keralskiego. Masaż stopami Padanghata zawiera w sobie również elementy ajurwedy, jest częścią Kalarichikilsa, dawnego systemu leczenia urazów ortopedycznych, m. in.: bólu pleców, artretyzmu czy zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Zabieg jest znany również pod nazwą Chavutti Thirummal, co w języku malajskim oznacza nic innego jak masaż stopami.
Masaż stopami Padanghata: dla kogo jest niewskazany?
Masażu stopami Padanghata, ze względu na jego intensywność, nie praktykuje się u kobiet w ciąży, karmiących piersią i w czasie menstruacji. Nie jest polecany również u osób chorych na nowotwory. Z masażu stopami trzeba zrezygnować w przypadku wystąpienia gorączki i w stanach zapalnych skóry. Z zapisaniem na masaż kalaryjski należy również poczekać do zakończenia rekonwalescencji po operacjach chirurgicznych i urazach kończyn.
Ramowy program:
- Krótkie ćwiczenia rozgrzewające stopy i stawy.
- Techniki relaksacyjne, takie jak delikatne naciskanie i rozcieranie stóp.
- Demonstracja i praktyka technik naciskania, rozciągania, oklepywania i masażu palcami stóp.
- Wyjaśnienie właściwego ułożenia ciała podczas wykonywania masażu.
- Wprowadzenie do refleksologii stóp i punktów refleksologicznych.
- Techniki masażu stóp z naciskiem na stymulację punktów refleksologicznych w celu uzyskania relaksu i poprawy zdrowia.
Zdobywaj certyfikowane umiejętności
Po zakończeniu kursu, absolwenci otrzymają certyfikat zgodny z obowiązującymi standardami, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r.
Kontakt i rejestracja
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 511 995 532 w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz użycia poniższego formularza w celu rejestracji na kurs masażu islandzkiego!
Cena oraz czas trwania szkolenia
Czas trwania kursu: 1 dzień.
Cena: 950 zł.