Kurs Medycyna Anti-Aging w naturopatii

Medycyna Anti-Aging w Naturopatii: Warsztat Odmładzający

Medycyna Anti-Aging

Kategoria: Kursy Naturoterapii

Cena: 2400 zł

Czas trwania: 2 dni

Nauczyciel: Lucyna Jelińska

Forma szkolenia: stacjonarna

Opis kursu

Kurs wprowadza w zagadnienia zjawisk starzenia ze szczególnym naciskiem na przyczyny tych procesów. W oparciu o dane globalne dot. starzenia się społeczeństw są pokazane skutki medyczne, społeczne i gospodarcze, oraz charakterystyka zmian form dolegliwości zdrowotnych wraz z postępem wieku.

O ile widoczne skutki starzenia i przeciwdziałanie im są doskonale znane, a praktyka zabiegowa objawowa wdrożona na tak powszechną skalę, że w popularnym rozumieniu maskowanie i przeciwdziałanie skutkom starzenia stało się tożsame z pojęciem medycyny anti-aging. Jest to bardzo niefortunne zjawisko, gdyż największa skuteczność terapii przeciwstarzeniowych ma źródło w działaniach przyczynowych, sięgających do mechanizmów i początków starzenia, a nie w praktykach objawowych, mających za cel maskowanie i naprawianie zaistniałych już szkód. Kurs szczegółowo pokazuje mechanizmy starzenia oraz sposoby przeciwdziałania.

Omówione są sposoby sięgające do odżywiania komórkowego, rola utrzymania homeostazy w spowalnianiu starzenia, wpływ przewlekłych stanów zapalnych i zaburzeń hormonalnych, znaczenie mikrobioty i funkcji układu immunologicznego. Całość zagadnień sformułowana jest w kontekście możliwości które są w zasięgu naturopatii. W ostatniej części dokonany jest przegląd środków i procedur terapeutycznych z omówionymi przykładami.

Ramowy program

  • Zjawiska starzenia w ujęciu globalnym
  • Najczęstsze choroby związane z wiekiem
  • Wpływ zmian środowiskowych i powszechnej farmakoterapii na przyśpieszenie procesówstarzenia
  • Objawy starzenia vs proces starzenia
  • Mechanizmy starzenia
  • Teorie procesu starzenia
  • Zwalczanie objawów starzenia
  • Jak wykorzystać medycynę naturalną w praktyce anti-aging
  • Przegląd dostępnych środków i procedur terapeutycznych z omówionymi przykładami
  • Literatura i źródła

Zdobywaj certyfikowane umiejętności

Po zakończeniu kursu, absolwenci otrzymają certyfikat zgodny z obowiązującymi standardami, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r.

Kontakt i rejestracja

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 511 995 532 w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz użycia poniższego formularza w celu rejestracji na kurs medycyna anti-aging!

Cena oraz czas trwania szkolenia

Czas trwania kursu: 2 dni .
Cena: 2400 zł.

Wróć na górę