Masaż Kobido SPA of Master Class

Masaż Kobido SPA of Master Class

kobido

Cena: 1700 zł

Czas trwania: 2 dni

Nauczyciel: mgr Marzena Halejko-Hassan

Forma szkolenia: stacjonarne lub zdalna w czasie rzeczywistym z dostępem do materiałów

Masaż Kobido SPA of Master Class nazywany jest potocznie liftingiem bez skalpela. Powinien na stałe wpisać się w pielęgnację przeciwstarzeniowe oraz mającą usunąć objawy długotrwałego stresu na naszej twarzy czy ciele. Sam zabieg składa się z kilku etapów i choć jest dosyć intensywny (nie sprawia jednak bólu), również relaksuje. Dlaczego ten japoński masaż jest ostatnio tak popularny? Poleca się go zwłaszcza zabieganym i przemęczonym osobom.

Jak wygląda zabieg?

Kobido SPA of Master Class oznacza starożytną drogę do piękna. „Dom pachnącego piękna” –sam masaż bazuje na starożytnych tradycjach i medycynie azjatyckiej, co więcej, to jedna z najstarszych technik masażu na świecie. Większość metod masażu działa na powierzchni twarzy. Kobido SPA of Master Class poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. Charakteryzuje się szybkością pracy nadgarstka, dłoni oraz palców. Gdy ruch jest powolny, pacjent ma się zrelaksować, a intensywniejsze etapy masażu mają stymulować metabolizm komórkowy oraz produkcję kolagenu i elastyny, w celu osiągnięcia efektu liftingującego i zdrowotnego.

Kobido Master Class przyspiesza uwalnianie toksyn z układu chłonnego, uaktywnia nerwy twarzy i zwiększa przepływ Qi (energii), co prowadzi do naturalnego efektu liftingu, rozświetlenia, usunięcia martwego naskórka z powierzchni skóry. Kobido Master Class niweluje nadmierne napięcie w okolicach skroni, żuchwy, owalu twarzy, szyi i klatki piersiowej.

Masaż Kobido Master Class — lifting twarzy po japońsku

Początki

Historia powstania techniki masażu Kobido Master Class owiana jest tajemnicą i legendami. Mówi się, że masaż ten był jednym z najpilniej strzeżonych sekretów kosmetycznych, a jego zabiegi odbywały się tylko na japońskim dworze cesarskim. Podobno technika ta osiągnięta została w wyniku walki dwóch mistrzów masażu anma.

Mistrzowie walczyli ze sobą, chcąc dowieść tego, który z nich jest lepszy. Konkurencja przeciągała się, a żaden nie chciał ustąpić. Po tym jak walka pozostała nierozstrzygnięta, mężczyźni zjednoczyli swoje siły i umiejętności, a wynikiem tego było stworzenie techniki masażu twarzy, znanej jako Kobido Master Class.

Czym jest “starożytna droga do piękna”?

Masaż Kobido Master Class określany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. W przeciwieństwie do innych technik masażu, jakie stosowane są w obrębie twarzy, Kobido działa nie tylko na jej powierzchni, ale również na głębszych warstwach skóry i mięśni. Jest to intensywny i mocny zabieg, ponieważ wykonująca go osoba pracuje na mięśniach, co skutkuje lepszym działaniem składników aktywnych, które zapewniają odżywienie skórze.

Dla kogo jest Kobido Master Class?

Dla osób ze zmarszczkami mimicznymi. Pomaga radzić sobie z napięciami mięśni szczęki, świetnie sprawdzi się u cierpiących na bruksizm i migrenę. Polecany jest dla osób mających problemy z tzw. “ciężkimi oczami” oraz z trawieniem (ucisk pewnych punktów twarzy stymuluje organy wewnętrzne).

Jak wygląda sesja masażu techniką Kobido Master Class?

Masaż Kobido Master Class w swojej esencji jest przede wszystkim masażem twarzy zamierzonym na stymulację mięśni mimicznych. Wykorzystuje on nie tylko klasyczny ucisk, ale także wibracje i oklepywanie, aby zmusić mięśnie do pracy i jednocześnie wspomóc krążenie w tkankach twarzy.

Praktyka Kobido Master Class obejmuje 48 kategorii ruchów (łącznie około tysiąca ruchów), które w bezpośredni sposób odnoszą się do szerszej wschodniej filozofii: ideą masażu jest zamiana części damskiego pierwiastka Yin, na jasny, aktywny i męski element Yang w celu ogólnej poprawy energii Chi danego organizmu. Niewtajemniczonym należy wyjaśnić, że wedle pradawnej chińskiej wiary Chi decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu, a człowiek miałby robić wszystko, aby ułatwiać jej przepływ i równowagę, zapobiegając ewentualnym blokadom.
Filozofia Kobido mówi, że najdoskonalsze piękno jest wynikiem harmonii zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Techniki masażu po trochu oddziałują na wszystkie te sfery.

Jak wygląda rytuał Kobido Master Class?

Masaż Kobido Master Class przebiega wedle ściśle określonej struktury, którą masażyści zgłębiają w ciągu długich godzin studiów. W przeciwieństwie do praktykowanych często masaży relaksacyjnych twarzy i dekoltu ręce masażysty poruszają się niezwykle szybko pocierając, muskając, szczypiąc, pociągając i poklepując skórę twarzy w sposób bardzo dynamiczny. Dotykana jest cała twarz wraz z szyją i ramionami.

Efekty po masażu Kobido Master Class

Masaż Kobido Master Class polepsza owal twarzy, dotlenia i odżywia skórę, zwalcza cienie pod oczami, odpręża i wpływa na poprawę nastroju. Dzięki Kobido Master Class zmniejszysz efekty starzenia się i odzyskasz młodą twarz!

Przeciwwskazania

Trądzik różowaty (zwłaszcza w fazie zaostrzenia), stany zapalne skóry, cera naczynkowa, nowotwory, gorączka.

W jaki sposób masaż Kobido Master Class pomaga urodzie?

Masaż Kobido Master Class jest przede wszystkim masażem odmładzającym, gwarantującym według jego zwolenników efekt porównywalny z procedurą liftingu. Relaksacyjne ruchy pozwalają zlikwidować napięcie nerwowe, usuwając z twarzy oznaki stresu, podczas gdy techniki stymulacyjne poprawiają ukrwienie tkanki i działają na mięśnie mimiczne zmuszając je do pracy, a konsekwencji wzmocnienia się.

Korzyści estetyczne obejmują więc przede wszystkim prewencję i wygładzenie pierwszych zmarszczek, poprawę kolorytu cery, wygładzenie jej i ujędrnienie, a także zwiększenie jej napięcia. Regularne masaże mogą pomóc redukować widoczne blizny, wspomagać regenerację skóry, a także wzmacniać poziom jej nawilżenia.

Pośrednio masaż Kobido Master Class może przynieść również korzyści zdrowotne, pośród których wymienia się przede wszystkim ulgę w chronicznych bólach głowy, redukcję zmęczenia i poziomu stresu, a także pomoc w walce z bezsennością.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido Master Class?

Masaż Kobido Master Class poleca się przede wszystkim kobietom po 30 roku życia, które zaczynają obserwować już pojawianie się pierwszych zmarszczek i utratę elastyczności skóry na twarzy. Jest to zarazem propozycja dla cierpliwych – aby uzyskać pożądane rezultaty wymagane jest odbycie serii co najmniej dziesięciu masaży przeprowadzanych w odstępach 2-3 tygodni.

Masaż Kobido Master Class natomiast nie jest rekomendowany dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na choroby serca oraz nowotwory, a także borykających się z nasilonym trądzikiem, bliznami na twarzy lub wysypką. Przeciwwskazaniem może być również uraz szyi.

Zdobywaj certyfikowane umiejętności

Po zakończeniu kursu, absolwenci otrzymają certyfikat zgodny z obowiązującymi standardami, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r.

Kontakt i rejestracja

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 511 995 532 w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz użycia poniższego formularza w celu rejestracji na kurs Kobido Spa of master class!

Cena oraz czas trwania szkolenia

Czas trwania kursu: 2 dni.
Cena kursu: 1700 zł.

Wróć na górę