Patofizjonomika

Patofizjonomika

patofizjonomika

Kategoria: Naturoterapia

Cena: 5700zł

Czas trwania: 3 miesiące

Nauczyciel: mgr Marzena Halejko-Hassan

Forma szkolenia: stacjonarne lub zdalna w czasie rzeczywistym z dostępem do materiałów

Patofizjonomika – co to jest?

Patofizjonomika wywodzi się z naturalnej medycyny wschodu. To nauka, dzięki której można odczytać stan zdrowia na podstawie analizy twarzy.

Patofizjonomika jest pomocna w rozpoznawaniu wczesnych objawów schorzeń. Na podstawie zmian, stanów zapalnych, obrzęków, zaczerwienień można stwierdzić możliwość pojawienia się jakiejś choroby.

Patofizjonomika – w czym jest pomocna?

Dzięki patofizjonomice można odczytać z twarzy różne choroby. Wynika to z tego, że każdej części naszej twarzy są przyporządkowane organy wewnętrzne. Natomiast zmiany koloru, elastyczności, czy struktury twarzy świadczyć mogą, że organizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Jak odczytać stan zdrowia na podstawie analizy twarzy?

Przede wszystkim podczas diagnozowania osoba badana musi rozluźnić mięśnie twarzy. Następnie przechodzi się do analizy. Obserwacja twarzy oraz ewentualnych zmian ma nakłonić do wizyty u lekarza. Nie powinno się samodzielnie diagnozować problemu.

Należy wiedzieć, że określonym organom odpowiadają takie strefy twarzy jak między innymi:

 • żołądek – zmarszczki nosowo-wargowe, czubek nosa,
 • wątroba – nasada nosa, okolice wokół ust i oczu, zmarszczki nosowo-wargowe,
 • trzustka – policzki, fałd nosowo-policzkowy, okolica pod dolną wargą,
 • jelito cienkie – policzki, górka warga,
 • jelito grube – dolna warga, zmarszczki nosowo-wargowe, wgłębienia na ustach,
 • układ krążenia – poziome i pionowe zmarszczki na czole,
 • serce – powieki górne, zaczerwienione policzki, proste zmarszczki po jednej albo po obu stronach od skrzydełek nosa do ust,
 • pęcherzyk żółciowy – powierzchnia pod dolną wargą,
 • układ oddechowy – nozdrza i skrzydełka nosa,
 • układ moczowy – obrzęki blisko pod oczami,
 • nerki – powieki dolne,
 • układ rozrodczy – wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka,
 • tarczyca – miejsce pod dziurkami nosa.

Warto wiedzieć, że jamie ustnej, zębom oraz przełykowi nie zostały przypisane żadne strefy twarzy.

Podczas diagnozowania z twarzy nie należy brać pod uwagę znamion oraz skaleczeń. Ponadto jeśli skóra jest blada świadczyć to może o tym, że funkcja tego narządu jest osłabiona.

Twarz – zwierciadło naszego zdrowia

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że występujące problemy z cerą mogą świadczyć o schorzeniach wokół narządów wewnętrznych oraz układów naszego organizmu. Istnieje dużo chorób, które widoczne są na twarzy. Dla chorób wewnętrznych, hipercholesterolemii, nowotworów typowe są zmiany skórne.

Na przykład liszaj płaski może oznaczać nowotór ukryty, pajączki naczyniowe, marskość wątroby, a zażółcenia skóry – żółtaczkę.

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę podczas diagnozowania z twarzy?

Podczas diagnozowania z twarzy należy zwracać uwagę na wygląd całej twarzy, ale również jej poszczególnych elementów. Drżenie powiek może świadczyć o nie doborach magnezu, a złogi tłuszczowe sygnalizować kłopoty z sercem albo wątrobą.

Diagnozowanie z twarzy jest, więc niezwykle pomocne w wykryciu różnych nieprawidłowości. To wskazówka do tego, aby udać się do lekarza i skonsultować z nim niepokojące nas zmiany na twarzy.

Patofizjonomika jest niezwykle interesującą dziedziną nauki. Znając ją można pomóc we wczesnym zdiagnozowaniu schorzeń nie tylko u siebie, ale również u swoich bliskich.

Wzorce w patofizjonomice i irydologii:

 • astenik,
 • pyknik,
 • atletyk.

Zdobywaj certyfikowane umiejętności

Po zakończeniu kursu, absolwenci otrzymają certyfikat zgodny z obowiązującymi standardami, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r.

Szczegóły kursu

Czas trwania: 6 spotkań weekendowych (3 miesiące).
Koszt: 5700 zł.
Forma szkolenia: stacjonarne lub online.

Kontakt i rejestracja

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 511 995 532 w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz użycia poniższego formularza w celu rejestracji na nasz kurs patofizjonomiki!

Wróć na górę